Wpisz login i hasło, następnie kliknij zaloguj się.

Kliknij zarejestruj się by założyć konto na doop.pl
Interviews
Forum
Ateliers
Articles
Our artists
Events
Publication

Chodnik - Szyb - W starym ogrodzie coś się pojawiło Senny las 2 - Tancerka -  - Akt -
Obrazy - OK. Lecz Galeria popsuta !!!
Yes,it is a pity we can not view our pictures here...
Shocking collection of body parts. Hey, too bad we can...

Art gallery, paintings, sculpulture, free archive for every one.

Outstanding
Painting and Graphick
Stained glass
Sculpture
Other
PC Graphick
 
Inform about news:
 
 
Art Gallery - paintings, sculpulture.

Art Gallery promote
young artist. Give
no limited access to
put your paintings,
sculpulture in
our website.
We give you
free website aswell.
www.
YourName.doop.com
 
,,Z LISTóW DO MOTYLA"
 
Eryk Maler (Data: 2007-10-31 19:29:09)

 

,, Z listów do Motyla"

- fragmenty tekstów zamieszczono za zgodą obu stron.

 

E: Niekiedy nic nie jest w stanie wytrącić mnie ze stanu odrętwienia, to tak dobrze pogrążyć się jakby w niebycie nic nie czuć, niczym się nie przejmować, niczym nie martwić i? I w konsekwencji nic nie osiągnąć?

O nie! To bezruch wprawia wszystko w ruch- taka jest moja teoria jakem Eryk przekorny:) przepraszam za słowotwórczość, neologizmy i brak znaków przestankowych- to jest sztuka i ona musi dać czasem ,,wielość interpretacji" :)

Motylem jesteś? Tak? Na to wygląda. Superos!:)

 

M: A jednak jesteśmy tak bardzo czasem podobni............Jestem zachwycona..........Przepraszam, za trochę chaotyczne maile teraz, ale nie dopiłam jeszcze kawy i śnię na jawie....że, ja?

Ja? Ja, żebym mogła cokolwiek powiedzieć czy pomyśleć o drugiej osobie muszę poznać ją samą,.......Choćbym przeczytała tysiąc artykułów i wysłuchała milionów opowieści.........Człowiek to tajemnica i nie przed każdym chce się odkryć....Dobry współczesny obraz? Czym jest? Nie wiem czy potrafię odpowiedzieć...........To bardzo indywidualny odbiór............Nie słucham tego, co mówią inni raczej nie kieruję się tym...

 

E: Tak pewnie, że człowiek to tajemnica i jest w nim wielu ludzi, co ciekawe:)

Przez ten czas, kiedy cię nie zanudzałem, byłem w pracy- pracuję na pełny etat nie w sektorze artystycznym, lecz innym- zarobkowym:) jestem jak ty samoukiem, o ile można nazwać samoukiem kogoś, kto uczy się od największych z dostępnej literatury, byłem tylko w polskich muzeach. Dla mnie furtka była otwarta miejsca zapewnione i myślałem nad tym kilka nocy- tak jak ty i stwierdziłem: nie mogę być zmuszany do wykonania określonej pracy plastyka, bo stanie się nudna i obrzydliwa, gdy poznam prawdę o niej i to zupełnie przekreśli jakiekolwiek możliwości fascynowania się malarstwem, robię to zawsze tak jakby na przekór:) Trzeba się uczyć? Ok., ale tego, co mnie interesuje, tylko wąska specjalizacja, istnieją takie rodzaje malarstwa, jakich nikt nikogo nie nauczy i ja wiem, że one są i rozumiem wiele kierunków i jestem otwarty na wiele rodzajów muzyki włącznie z muzyką poważną, ale w niej znowu trafiam, od razu na to, co mnie grzeje- moje słońce to impresjonizm- Debussy:) a potem dla odmiany Bach- to, co jest zimne, co jest kalkulacją precyzyjnym mechanizmem, ale zimnym i ponurym, to po to by potem słońce tym bardziej grzało. Mam wykształcenie średnie maturalne, nie lubię o tym mówić, gdy spotykam ludzi po studiach, bo spotkałem takich, co powiedzieli mi: pan ma pracę inną i niech pan się tego trzyma, ale jestem wtedy jak skorpion i zadałem im proste pytanie skoro studia tyle dają to proszę mi powiedzieć, jaki jest skład typowej farby olejnej a następnie farby nietypowej dawniejszej a następnie skład farby dawnych mistrzów takich jak Rubens, Hals, Rembrandt- odpowiedzią było ich milczenie i mój śmiech.:) Moja fascynacja to farba, bo to jest narzędzie a ja mam obsesję na punkcie doskonalenia narzędzi, a potem wykorzystanie ich traktuję jak przyjemność na niedzielę, na święto:)

 

M: Hm........:):):) Ok...... :)  Obraz dla mnie musi żyć............Musi emanować z niego siła........Być tajemniczą chwilą, którą odkrywam, cenię dawnych mistrzów........Uwielbiam Caravaggia, on ma tę tajemniczość.............Tylko brak czegoś mi jeszcze...........Ja zawsze dotykam płócien..........I wodzę palcami po nierównościach farby, pieszczę i poznaje ją, jak człowiek niewidomy.

 

E: Tak:) Tak właśnie jest, a jeszcze dodam - wielka siła bije z obrazów Marli Olmstead nawet przez ekran monitora- wielki jakiś prąd powietrza, nie każdy to może odebrać niestety, dawni mistrzowie to ich studia szkice poszukiwania niedokończone obrazy i to, co jest i czego szukamy u nich, ale nie znajdujemy, jak słusznie zauważyłaś to marzenie, ich marzenie o wielkim malarstwie, które to marzenie nam przekazali jakoś pozazmysłowo jakoś telepatycznie, najlepsze obrazy to szkice portretowe P. Michałowskiego, karły i infantki Velasques-a, nieudane obrazy Rembrandta, dziecinne jakby martwe natury Matisse, to, co robił Chagall, to, co robił W. Kandyński...I jak się to już wie to robi się weselej, bo każdy ma szansę być wielkim malarzem, ale ta szansa nie jest trwała w czasie ani w miejscu, zatem chwytać ją i szukać jej trzeba ciągle od nowa jak nowej melodii i nowych rozwiązań w muzyce, bo ograne zbyt motywy blakną, a dokończone obrazy są jak zmięty kwiat, on już nie ma przyszłości.

Motylu to wspaniałe dysputy-:):):)

Leżąc i nie będąc, dochodzę do najciekawszych wniosków, zatem- bezruch to motoryczna siła! Do miłego poleżenia:) ERI- wieczne dziecko:)

 
Startuj DOOP.PL | Dodaj do ulubionych | Poleć nas znajomym | Kontakt | Regulamin | Pomoc
Wszystkie prawa zastrzeżone przez doop.pl©