Wpisz login i hasło, następnie kliknij zaloguj się.

Kliknij zarejestruj się by założyć konto na doop.pl
Interviews
Forum
Ateliers
Articles
Our artists
Events
Publication

Chodnik - Szyb - W starym ogrodzie coś się pojawiło Senny las 2 - Tancerka -  - Akt -
Do Redakcji: czy w Polsce nie ma nikogo kto by mógł to...
Obrazy - OK. Lecz Galeria popsuta !!!
Yes,it is a pity we can not view our pictures here...

Art gallery, paintings, sculpulture, free archive for every one.

Outstanding
Painting and Graphick
Stained glass
Sculpture
Other
PC Graphick
 
Inform about news:
 
 
Art Gallery - paintings, sculpulture.

Art Gallery promote
young artist. Give
no limited access to
put your paintings,
sculpulture in
our website.
We give you
free website aswell.
www.
YourName.doop.com
 
NAJPIęKNIEJSZY JEST DESZCZOWY DZIEń
 
DZIDZIUS (Data: 2007-06-16 16:30:06)

   

Najpiękniejszy jest deszczowy dzień.


    Po raz pierwszy w mieście Słupsk odbywać się będzie Festiwal Aktywności Społecznej i Festiwal Działań Woluntarystycznych. Od 16 czerwca do 23.Organizatorami imprezy jest: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Centrum Inicjatyw Obywatelskich i Centrum Wolontariatu. Będą się odbywać -koncerty tańce wystawy konkursy.·

Słupsk jest pięknym miastem nawet w deszczowy dzień,dlatego ze ludzie tu sympatyczni i potrafią się zebrać razem i stworzyć dzieła swoich rak ,

Odkryłam to patrząc na ludzi ich zapał, z jakim przygotowywali swoje prace.

Szesnastego czerwca niebo zakryło się szarymi chmurami,i jak to bywa lunął deszcz. Można by powiedzieć ze impreza się nie odbyła i wszyscy się porozchodzili i porozjeżdżali. Ale sam fakt przybycia i wcześniej przez miesiące przygotowań nad pracami się liczył.

 I tak nadjechał wielki ikarus i zaparkował przy placu Zamku Książąt Pomorskich.W autobusie tym młodzież od 19 lat,

wystawiła zdjęcia z warsztatów prowadzonych Przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich,

Kiedy byłam już na miejscu , prace już były poskładane ,ale jak to ja musiałam zobaczyć moja ciekawość była silniejsza .

Były to zdjęcia,formaty 21/30 i większe 40/30 na grubym podkładzie.Zdjęcia były kolorowe, reportażowe. Najbardziej podobało mi się zdjęcie banki wielkiej mydlanej, oraz wszystkie ukazujące jak młodzież uczestniczyła w warsztatach i co robili.Było jak malowali sprejami nie na ścianach jakby się można było domyśleć,ale to nie taka była młodzież,oni malowali sprejami małe krzesełka,w plamki,motylki,i różne ciapy,a wszystko to było tak kolorowe,po prostu fantastyczne, oraz z pokazu w zajęciach fotografii. Widać jeszcze istnieje Młodzież co nie wystaje po „pabach" ,tylko maja zapał i chęć malować i uczestniczyć w takich zajęciach Brawo .

Kiedy wyszłam z autobusu ,zbierały się do samochodu już młodsze dzieci z zajęć z warsztatów w Kwakowie ,nosili pudła z witrażami ,wszystkie prace były piękne tez pooglądałam ,bardzo piękny był Kubuś i prosiaczek ,malowany na szkle ,oraz kwiaty ,a z witraży podobały mi się wszystkie wisiory i nawet takie co nie było można nazwać ze to jakaś forma ,ale to przecież praca dzieci .Ważne ze kolorowe i z fantazją.Dzieci uczyły się sztuki witraży od podstaw,same przycinały szkło i same lutowały,a wszystkie pomysły były wspaniałe.i jak na pierwsze spotkanie ze szkłem i prace z obróbką szkła a ta technika jest bardzo trudna .Wszystkie prace wyszły przepiekane i dzieci chętnie uczestniczyły i każde dzieło miało przygotowane karteczkę z imieniem dziecka,które wykonało ten witraż czy rysunek,Brawo oby tak dalej.

I nagle słyszę ciasto,odwracam się i jakie ciasto? a to pani z Koła młodych gospodyń z Charnowa ,ciastem dzieli ,no pyszne były te wypieki ,sama próbowałam ,najbardziej mi smakowało ciasto „Jabłecznik z ananasem" nawet sama nazwa ciekawa „Bananowiec" -„Babka z truskawkami" i „Wykwintny piernik" . A jak to smakowało wyśmienicie na tym deszczu.

Pomimo ze pogoda nie dopisała, byłam szczęśliwa i pomimo ze swoich prac tez nie pokazałam, ale wiem ze ludzie potrafią tyle osiągnąć i tyle pokazać,wszyscy tez włożyli w swoje prace swój wysiłek pasje i swoje pieniążki,wkład finansowy, ze należy o tym mówić pisać i to docenić.

 Z powodu deszczu nie odbył się pokaz Harcerzy z Hufca Ziemi Słupskiej,mieli wypytałam- pokazać swój wynalazek „Wykrywacz metalu",całkowicie skonstruowany przez Warsztat Elektroniczny,Hufiec miał także zaprezentować pokaz łączności internetowej oraz działanie CB zorganizowane przez Klub łączności cyfrowej.

ALE NIE WSZYSTKO STRACONE jeszcze cały tydzień i w najbliższa SOBOTA tj 23.06.2007 Brdzie można wszystko zaprezentować wszystko zobaczyć i wszystkim się cieszyć. A Kto jest zainteresowany znajdzie nas,my będziemy wyczekiwać na słońce i tylko na słońce,bo dobrych humorów nam nie brakuje.

Niestety tylko tyle mogę opisać,bo tylko tyle zdążyłam zauważyć podglądnąć i porozmawiać.

 A najważniejsze ze ludzie potrafią i SA szczęśliwi pomimo deszczu ,,,,,                                                    

                                                                   SKROMNY KRYTYK

                                                                       BABUS Sylwia Nowak

 

 

 
Startuj DOOP.PL | Dodaj do ulubionych | Poleć nas znajomym | Kontakt | Regulamin | Pomoc
Wszystkie prawa zastrzeżone przez doop.pl©